Vücut Kılların Kas Gelişimine Etkisi main blog image
22 AĞUSTOS 2019

Vücut Kılların Kas Gelişimine Etkisi

37392

Vücut Geliştirmede Kılların Etkisi Nedir ?

Kılların kas gelişimi etkilediği yönüne birçok idda var. Bu iddalar genellikle spor yaptığı halde istediği sonuçlara ulaşamayan insanlar tarafından uydurulan bahanelerdir. Başarısızlıklarının sebebi olarak kıllarını gösteren bu insanlar aynı zamanda sürekli genetiklerinden de şikayet ederler.  İnsanlar böyle şehir efsaneleri duyarak kıl kökleri protein emiyor bu yüzden kas oluşumunada zarar veriyor tüylerden kurtulmak gerek sporcularda da kıl yok gibi düşüncelerde bulunuyorlar. Bu düşünce tarzı ile hiçbir yere varılamaz. Vücuttaki kılların kas gelişiminde en ufak bir etkisi yoktur.

Kaslarınız için almış olduğunuz protein kıl kökleri tarafından kullanılmaz. Çünkü derimiz ve kas dokularımız arasında birçok katman vardır ve kıl kökleri kas dokularından tamamen ayrı beslenir. Kıllar için gerekli olan amino asit ve proteinler kasların ihtiyacı olan protein miktarlarının yanında yok denilecek kadar azdır.


Sporcuların tüyleri bilerek isteyerek alınıyor ve tamamen estetik amaçlıdır. Aksine kılları yok etmek demek kıl köklerinin güçlenmesi ve daha sonraki zamanlarda şimdi kullandığı protein miktarlarından çok daha fazla proteine ihtiyaç duyması anlamına gelmektedir. Eğer kıllar vücuttaki kas gelişimini engelleyecek olsaydı saçlarımızı bile yok etmemiz gerekecekti. Kas oluşumuyla alakası olmayan kıllar kaslı olan bölgede de oluşsa kas olmayan bölgede de oluşsa kas gelişimi için proteinleri etkilemez. 

Podyumlarda gördüğünüz vücut geliştirmecilerin kıllarını almalarının tek sebebi kasların daha belirgin gözükmesi ve estetiksel açıdan göze daha hoş gelmesidir. Aynı şekilde futbolcular, yüzücüler, bisikletçiler, maraton koşucuları ve daha birçok sporcular vücut kıllarını almaktadırlar. Bu sayede performanslarında artış gözlemlenmiştir.


 

Saygı ve sevgiler,

Team Shredded Brothers

PAYLAŞ
taksitli alışveriş görsel
ödeme seçenekleri görsel