BAC başladı! Tüm paketlerde %20 indirim. KOD:BAC20

  • 0 GÜN
  • 0 SAAT
  • 0 DAKİKA
  • 0 SANİYE
22 AĞUSTOS 2019
Keten Tohumu Faydaları Nelerdir? main blog image

Keten Tohumu Faydaları Nelerdir?

3440

Omega-3 (N-3) yağ asitlerine sahip besinlerden biri olan keten tohumu, sağlığımız açısından oldukça faydalıdır. Keten tohumu yüksek oranda çoklu doymamış yağ asitleri, düşük oranda doymuş yağ asidi, yüksek oranda lif, potasyum, magnezyum, demir, bakır, çinko ve çeşitli vitaminleri içeriyor.

Omega 3 yağ asitleri yağ yakmaya yardımcı olur. Dolayısıyla keten tohumu tüketerek kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Kolesterolü düşürerek felç ve kanser hastaları için destek gıdası, sindirim sisteminde mide ve bağırsak iç duvarlarını temizlediği için kabızlık soruna karşı ek gıda olarak kullanılıyor. Gaz giderici ve kabızlığa karşı etkin olduğu için zayıflamaya ve kilo kontrolüne faydalı olduğu söyleniyor. Ayrıca kan şekerini düzenlemede, bazı deri hastalıklarının iyileştirilmesinde, kemik ve destek sisteminin kuvvetlendirilmesinde de keten tohumundan yararlanılıyor.

Keten tohumumun 100 gramında 28 gram lif bulunmaktadır ve bu vücudun tok hissetmesini sağlamaktadır. Definasyon zamanı bu durumu lehinize kullanabilir ve çok fazla açlık hissetmek zorunda kalmayabilirsiniz. Ara öğünlerinde 1-2 yemek kaşığı atabilirsiniz.

Saygı ve sevgiler,

Team Shredded Brothers

PAYLAŞ
taksitli alışveriş görsel
ödeme seçenekleri görsel