12 OCAK 2020

Damarlı Olmanın Altın Kuralları

51352

BELİRGİN DAMARLAR İÇİN NE YAPMALIYIM? 
Damarları belirginleştirme işlemi aslında sandığınız kadar fazla kritere dayanmıyor temelde bazı noktalar var. Örneğin kol damarı çıkarma sizin için gerçekten önemliyse bu adımları deneyerek hedefinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Yalnız size şunu da belirtmekte fayda var kol damarı yalnızca görsel bir şeydir, size güç veya herhangi bir şey katmaz.   

Kol damarı çıkarma için egzersizin rolü çok büyük, ağırlık antrenmanlarınızı aksatmamanız gerekir. Ağırlık antrenmanınızda değişiklik yapmanız gerekecek. Daha yüksek ağırlıklarla çalışmak yerine nispeten daha hafif ağırlıklarla daha uzun tekrarlar çalışmanız gerekiyor. Hareketi daha fazla tekrar yaptığınız zaman damarla pompalanan kan miktarı artacak ve kan akışı hızlanacak, damarlarınız daha fazla aktive olacaklar. Pump etkisi ile hedefinize ulaşma olasılığınız artacaktır.  

Yağ yakımına yönelik bir diyet programı hazırlayın ve fazla yağlarınızdan kurtulup istediğiniz o damarlı ve kaslı görünümlü kollara kavuşabilirsiniz. Vücudumuzda ciddi miktarda ödem ve su birikimi olabiliyor. Her ne kadar spor yaparken ter ile toksin maddelerden uzaklaşsak ta bazen yeterli gelmeyebiliyor. Vücudumuzu bu zararlı ve sizi şişkin gösteren ödemden arındırmak için yapabileceğiniz en güzel ve doğal yöntem ödem çayı olacaktır. Şişkinlik ve ödemden kurtulup damarlarınızı belirginleştirebilirsiniz. Kol kaslarınızdaki damarları belirginleştirmek için takviye supplementler kullanabilirsiniz. Eğer çok fazla yağ oranına sahipseniz damarlarınızın görünmesini beklemeyin bundan dolayı yağ yakmanıza yardımcı olacak supplementler kullanabilirsiniz.  

Ayrıca damarlarınızı kalınlaştıran ve kan akışını hızlandırmasıyla meşhur olan Arjinin suplementini de destek olarak kullanabilirsiniz. Aslında her şey düzenli antrenman ve beslenme ile ilgili. Ayrıca herkeste kol damarı çok belirgin veya kalın olacak diye bir durum söz konusu değil genetik faktörler burada çok önemli. Herkesin damar kalınlığı farklı olduğu için bazen ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın kol damarı belirginleştirmek mümkün olmayabilir. 

Sonuç olarak; 
Damarlar, vücuttaki oksijen ve kan dolaşımını kalbi merkez alarak sağlayan bir sistemin ana parçasıdır. Spor yaparken kaslar çalışır ve şişer. Şişen kaslar damarları cildin yüzeyine doğru iter. Bu da damarların belirginleşmesine sebep olur. Spordan sonra kaslar geri çekilir ve damarlar eski haline ger döner. Vücuttaki düşük yağ seviyesi de damarların belirginleşmesine sebeptir. Bazı insanların ciltlerinin altında ince yağ tabakaları vardır ve bu ince yağ tabakası damarları kamufle edemez. Bu sebeple damarlar daha belirgindir. 

Saygı ve sevgiler, 
Team Shredded Brothers 
 

PAYLAŞ
taksitli alışveriş görsel
ödeme seçenekleri görsel