Cinsel Gücünü Doğal Yollarla Artır! main blog image
17 ŞUBAT 2020

Cinsel Gücünü Doğal Yollarla Artır!

43603

 Sevişme isteğinin olmaması ile birlikte cinsel hayaller kurmak, cinselliği hatırlatan konularla ilgilenmek, cinsel ortamı hazırlamak ya da cinselliği başlatmak gibi bir istek de ya hiç yoktur ya da çok seyrek olarak oluşur. Cinsel isteksizliği olan kadınlarda, sevişme ya da mastürbasyon sırasında cinsel bölgede ıslanma, klitorisin belirginleşerek şişmesi, meme uçlarının dikleşmesi gibi cinsel uyarılma belirtileri de azalmıştır ya da yoktur. Benzer bir şekilde cinsel haz da ya çok zayıftır, ya da ortaya çıkmaz. Bütün bunların sonucunda orgazm da çoğunlukla yaşanmaz. Cinsel isteksizliği olan kadınlar genelde cinsel ilişkiyi kendileri başlatmazlar, ancak "kadınlık görevi" olarak algıladıkları cinselliği eşlerini mutlu etmek, evliliğin devamıyla ilgili sorun yaşamamak gibi gerekçelerle haz almasalar da yaşarlar.

Aynı şekilde cinsel isteksizliği olan erkeklerde de sertleşme ve boşalma bozuklukları görülebilir. İsteksizliği olan erkek sevişme sırasında konsantrasyonu’nu daha sık ve çabuk yitireceğinden sertleşme kaybı yaşayabilir ya da boşalamayabilir. Cinsel istek düzeyinin normal olup olmadığını belirleyen sabit bir değer ya da sayı yoktur. Önemli olan çiftin cinselliği isteme sıklığının uyumudur. Örneğin, eşlerin ikisinin de her gün veya ayda bir cinsel isteği varsa aralarında uyumlu bir cinsellik yaşayabilirler. Ama eşlerden biri her gün diğeri ayda bir cinsel istek duyarsa, cinsel sorunlar kaçınılmaz olur. Kısaca önemli olan eşlerin cinsel istek sıklığının birbirine yakın olabilmesidir.

Cinsel istek azlığının ilaçla tedavisi mümkün değildir. “Cinsel gücü arttırdığı” söylenen çeşitli gıda maddelerinin tüketilmesinin cinsel istek üzerine bir yararı yoktur. Ancak kişi aldığı bu gıdaların kendisine faydalı olacağını düşünüyorsa psikolojik olarak rahatlayarak fayda görebilir.

İnsanoğlu yaradılışı gereği üreme güdüsüne sahip varlıklardır. Cinsel yaşam her zaman istenildiği ya da beklenildiği düzeyde olmayabilir. Bu durumlarda ise bazı cinsel gücü artıran ilaçlar önerilir. Ancak gerek sağlık durumu gerekse yaş durumu bu ilaçları kullanmaya müsait olmayabilir. Tüm bu şartlar müsait olsa bile kişi cinsel gücü artıran ilaçlar kullanmak istemeyebilir. Her şeyin öncelikli çözümü doğallıktır. Cinsel gücünüzü doğal yollarla arttırmayı ve bütün geceyi yatakta sevişerek geçirmek istiyorsanız yalnız değilsiniz! Birçok erkek cinsel performanslarını artırmanın yollarını arıyor. Bunun için piyasada pek çok şey var ancak bunların hiçbirini kullanmadan uzun uzun sevişmeyi mümkün kılacak basit yolları da göz ardı etmeyin. İşte cinsel performansınızı artırmanın yolları.

Kardiyovasküler Egzersizler Yapın!

Sağlığınızı iyileştirmenin en iyi yollarından biri kardiyovasküler egzersizdir. Seks, kalp atış hızınızı artırabilir ancak düzenli egzersiz kalbinizi formda tutarak cinsel performansınıza büyük katkı sunar. Günde 30 dakika koşma veya yüzme gibi ter atma egzersizleri, libidonuzu artırmada harikalar yaratabilir.

cardio

Stresi Hayatınızdan Çıkartın!

Stres, libido dahil olmak üzere tüm sağlığınızın etkileyebilir. Kalp atış hızınızı kötü bir şekilde artıran stres, cinsel isteğe ve performansa da büyük zarar verir. Psikolojik stres de ereksiyon veya orgazma ulaşmayı etkileyebilir. Eşinizle stresiniz hakkında konuşmak, sizi sakinleştirdiği gibi ilişkinizi de güçlendirir. Stresten kaçının. Yapılan araştırmalar stresin cinsel hayatı olumsuz etkilediğini gösteriyor. Stresli bir şekilde yaşanan cinsel ilişki, hazzı azaltıyor. Bu yüzden rahatlamaya, stres faktörünü yaratan durumları ortadan kaldırmaya ve meditasyon yapmaya özen gösterin.

Güneşlenin!

Dışarı çıkmak ve güneşin teninize değmesine izin vermek, özellikle vücudun daha fazla melatonin ürettiği kış aylarında cinsel dürtülerinizi canlandırmaya yardımcı olabilir.

Uzun Süreli Mastürbasyon Yapın!

Yatakta istediğiniz kadar uzun süre dayanmıyorsanız biraz pratik yapmanız gerekebilir. Seks, seks yapmak için en iyi yol olsa da mastürbasyon da seks sürenizin ömrünü uzatmada iyi bir yardımcıdır. Ancak, nasıl mastürbasyon yaptığınız da çok önemli. Eğer acele ederseniz, eşinizle geçirdiğiniz süreyi de yanlışlıkla azaltabilirsiniz.

Partnerinize Odaklanın!

Partnerinizin arzularına cevap vermek sadece cinselliği onlar için keyifli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda sizi yavaşlatmaya ve daha fazla zevk almanıza da yardımcı olur.

İhtiyaç Duyulduğu Takdirde Yardım Alın! 

Eğer sertleşme sorunu gibi sıkıntılar varsa tıbbi destek almanız gerekebilir. Cinsel performansınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda doktorunuzla konuşmaktan çekinmeyin.

Kötü Alışkanlıklarınızı Terk Edin!

Gevşemek için başvurduğunuz sigara ve alkol, cinsel performansınızı olumsuz şekilde etkileyebilir. Çünkü bu uyarıcılar damarlardaki kan akışını azaltarak iktidarsızlığa yol açar.

cigarette_alcohol

Uykunuza Dikkat Edin!

Yapılan bir çalışmada, sadece bir saat daha fazla uykuyla, ertesi gündeki cinsel ilişki olasılığının% 14 arttığı ortaya çıkmış. Dolayısıyla cinsel hayatınızda sıkıntılar yaşıyorsanız ilk olarak uyku düzeninizi gözden geçirmelisiniz.

Özgüven Çalışmalarının Üzerine Gidin!

Cinsel isteğin altında psikolojik etmenler bulunmaktadır. Cinsel ilişki sırasında özgüven eksikliği, alınan zevki yarı yarıya düşürmektedir. Bu yüzden vücudunuza veya size dair negatif şeyler yerine pozitif yönlere odaklanın. Bu alınan hazzı iki katına çıkartacaktır.

Afrodizyakların Gücü!

Afrodizyak içeren yiyeceklerinin gücüne inanın. Avokado, incir, muz gibi seks gücünü artıran meyvelerden bolca tüketmeye çalışın. Bu yiyecekler genellikle mineral ve vitaminler ile kan akışının hızlanmasına yardımcı olur.

Çinko Tüketin!

Vücuda yeterli miktarda çinko alımının cinsel sağlığa iyi geldiği biliniyor. Testosteronu östrojene çeviren enzimin işlevini azaltan çinko, kuruyemiş, tavuk, yulaf, çavdar, peynir gibi besinlerde bulunuyor.

Şekerden ve Trans yağlardan Kaçının!

Şekerli besinlerin libidoyu düşürdüğü uzmanlar tarafından söyleniyor. Ani artan serotonin seviyesi isteksizlik yaratabiliyor. Bu yüzden beyaz şekerden uzak durulmalı. Bunun yanı sıra trans yağ asitlerinden kaçınmaya özen gösterilmeli. İşlenmiş ürünlerden uzak durmaya çalışın.

DOĞAL VİAGRA ETKİSİ YAPICAK BESİNLER NELERDİR?

En etkili afrodizyak besinler. Sevgililer Günü'nde sevgilinize romantik bir yemek hazırlayıp güzel bir gece geçirmek istiyorsanız giydiklerinizin yanı sıra pişirdiklerinizle de aklını başından alabilirsiniz. İşte erkekler üzerinde etkisi kanıtlanmış en ünlü afrodizyaklar.

İSTİRİDYE

Omega 3 yağı deposu olan istiridye; kalp krizine ve bağırsak kanserine karşı koruyucu özelliğinin yanı sıra diğer tüm deniz canlıları gibi güçlü bir afrodizyaktır. İstiridye tüm bu özelliklerinin yanı sıra içindeki demir sayesinde sperm sayısını ve seks gücünü artırır.

ÇAM FISTIĞI

Cinsel isteği artıran bir diğer afrodizyak etkiye sahip gıda ise çam fıstığıdır. Kadınlarda Çam fıstığı; içeriğinde bulunan zengin çinko sayesinde hem enerji verir hem de seks hormonu olan testosteron üretimini sürdürmeyi sağlar. Cinsel gücü artıran çam fıstığını çok tüketmemekte fayda var. Cinsel isteği artırmak isterken kilo almanızı istemeyiz.

İNCİR

Cinsel isteği artıran güçlü besin kaynağından bir diğeri ise incirdir. İncir, E ve B vitaminleri yönünden zengin aynı zamanda afrodizyak etkisine sahiptir. Özellikle erkeklerin cinsel gücünü artıran çok güçlü bir afrodizyak olan incir; asırlardır cinselliği ve seksi sembol etmesiyle de sanıyoruz ki dikkatinizi çekecektir.

BAL

Bal, üremenin sembolüdür. Bu sebepten yeni evlenen çiftlerin birlikte vakit geçirdiği ilk zaman dilimine balayı denir. Cinsel gücü artıran ilaç arıyorsanız size sunabileceğimiz en güzel çözüm bal tüketmeniz.

AZ YAĞLI SÜT

Az yağlı süt ürünleri, ayrıca zenginleştirilmiş tam tahıllar ve yeşil sebzeler, kadın üreme kanalında bulunan mukoza zarlarını korumak için çok önemli olan bir B vitamin kaynağıdır.  

MUZ

Muz; hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel isteği artırırken, erkeklerdeki cinsel gücü artırma etkisinin kadınlardaki isteğe oranla daha yüksek olduğu tespit edilmiştir. Cinsel gücü artıran muz, zengin potasyum ve B vitamini içerir. Cinsel hayata ne iyi gelir diyorsanız süt, bal ve muz karışımından hazırladığınız bir milkshake tam size göre olacaktır.

ROKA

Roka çok eski çağlardan bu yana bilinen ve uygulanan, Ege kıyılarındaki inanışa göre cinsel isteği en yükseğe taşıyan ve bu özelliği ile diğer yeşil sebzelerden ayrışan bir besindir. Siz de tarihin derinliklerinden gelen bu cinsel gücü artırma yöntemini deneyerek cinsel yaşamınıza sağlıklı bir heyecan katabilirsiniz. 

SOMON

Diğer yağlı balıklar gibi, somon hem kadının hem de erkeğin kan dolaşımını düzenler. Bu da seks sırasında performansın artmasına yol açar. Harvard School of Public Health doktorlarından Myriam Afeiche tarafından tüp bebek tedavisi gören 156 erkek üzerinde gerçekleştirilen araştırma çalışması, işlenmiş kırmızı et kullanımının sperm morfolojisini negatif etkilediği; somon, lüfer ve ton balığı gibi balık çeşitlerinin ise sperm sayısında artış sağladığı sonucu ortaya koyuyor.

KIRMIZI ET

Demir eksikliği cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir, demir eksikliğinin oluşmaması için de yağsız kırmızı et, tavuk, hindi, yumurta ve kurubaklagiller tüketilmelidir.

KUŞKONMAZ

Eski Yunan ve Romalılardan beri sevilerek tüketilen bu besinin bu kadar eski tarihlerde dahi sevilmesinin nedenlerinden biride, kuşkonmazın afrodizyak etkisine sahip olmasıdır. Vücut sisteminde aynı zamanda detoks etkisi gösteren ve yaşlanmayı geciktiren kuşkonmaz, afrodizyak etkisi ile cinsel hayatı da olumlu etkiliyor.

ACI KIRMIZI BİBER

Acı biber beyindeki endorfin salınımını tetikler, kalp atışlarını hızlandırır ve cinsel olarak uyarılmasına neden olur. Acının, cinsel isteği artırdığı uzmanlar tarafından söylenir durur... Peki, neden diye sorarsanız; acı biber kan dolaşımınızı hızlandırır ve kendinizi sekse daha hazır hissetmenizi sağlar.

AVOKADO

Avokado yüksek oranda potasyum ve C vitamini içeren avakado aşk meyveleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. İçerisinde bulunan potasyum ile afrodizyak etki yaratan bu meyve cinsel isteği artırıyor. Sofralardan eksik edilmemesi gerektiğini belirten uzmanlar avakadonun tek başına, salatalarda ya da omletin içine ekleyerek peynir yerine de tüketilebileceğini söylüyor.

SU

Su vücudunuzun nem oranını artırmakla kalmaz aynı zamanda stres ve yorgunluktan kurtulmanızı sağlarken, duygusal olarak dengeli hissetmenize ve seks sırasında duyguları daha yoğun yaşamanıza yardımcı olur.  

TURUNÇGİLLER

Yeteri kadar vitamin aldığınıza emin misiniz? Yapılan son araştırmalara göre A ve B vitamini eksik olan kişilerin cinsel hayatı kötü gidiyor. Bunun sebebi ise vitamin eksikliğinden doğan yorgun ruh hali ve cinsel isteksizlik.    

YUMURTA

Yapılan araştırmalara göre kilo artışı erkeklerde libidonun düşmesine sebep oluyor. Bu yüzden uzmanlar sabah kahvaltıda iki adet yumurta tüketilmesini öneriyor. Ne kadar tok kalırsanız o kadar az yer ve kilonuzu kontrol altına alırsınız. 

YULAF

Yulaf ezmesi de özellikle kadınlarda cinsel isteksizliği gideriyor. 

CEVİZ

Ceviz E vitamini ve omega 3 yağları bakımından oldukça zengindir. Güçlü bir kalp de kişinin enerjisini ve kan akışını düzenler. Bu da seks sırasında erkeğin gücünü artırır. 

PANCAR

Pancar fosfor, magnezyum, potasyum, kalsiyum, iyot, bakır, yağlar ve B1, B2, B6 ve P vitaminleri açısıdan oldukça zengindir. Yüksek miktarda içerdiği bu vitamin ve mineraller seks hormonlarının salgılanmasını tetikliyor.

KİVİ

Acı biber ve yeşil sebzelerle birlikte, kivi de kadın akışını düzenler. İçerdiği C vitamini sayesinde de damarlar duvarlarını güçlendirmek için önemli olan tedarikçidir.

ÇİLEK

Çileğin kendiliğinden kalp şeklinde olduğunu hiç fark ettiniz mi? Meğer şekliyle bizlere mesaj vermek istiyormuş. Çilek hem tadı hem de içerdiği C vitamini sayesinde özellikle kadınlarda cinsel isteği artırıyor. 

ÇİKOLATA

Çikolata, cinsel gücü artırmada önemli yiyecekler arasında yer almaktadır. Çikolatanın içinde bulunan seratonin ve fenetilamin sayesinde hormonlarınız olumlu yönde etkilenerek sizlerin cinsel gücünü artırmaktadır. Afrodizyak etkisinin yanı sıra çikolata tüketimi ile birlikte çikolata tüketimi ile birlikte kişilerin yaşamış oldukları haz, bu cinsel gücün ve afrodizyak etkinin daha uzun süre devam etmesini sağlamaktadır.

MANTAR

Mantar protein açısından çok zengin olup etten daha yüksek protein değerlerine sahiptir. Bu da kişinin cinsel gücünün artmasına yardımcı olur. 

TARÇIN

Tarçın; erkeklerde iktidarsızlığı azaltan ve cinsel isteği uyandıran besinler arasında yer alıyor. 

TRÜF MANTARI

Hemen her yerde yetişebilen ancak oldukça nadir bulunan trüf mantarı protein açısından çok zengindir ve bu da erkeklerde libidonun artmasına yardımcı olur.

KAHVE

Kahve de yukarıda saydığımız yiyecekler gibi birçok farklı kültürde afrodizyak olarak kullanılan bir başka besin maddesi. Ancak onun da etkisinin psikolojik mi yoksa biyolojik mi olduğu henüz kanıtlanabilmiş değil. Kahvenin afrodizyak olarak kullanılmasının arkasında yüksek oranda kafein içermesinden kaynaklanan uyarıcı etkisi bulunuyor.

NAR

Süper besinlerden olan nar, kan akışını destekler ve özellikle sertleşme sorununa karşı çok etkilidir.

ZEYTİNYAĞI

Antik Yunanlılar zeytinyağının erkekleri daha güçlü ve kuvvetli yaptığına inanıyordu. Muhteşem besinlerden biri olan zeytinyağını salataya eklerken  her zamanki miktardan biraz daha fazla kullanabilirsiniz.

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Magnezyum deposu olan kabak çekirdeği de testosteron seviyesini arttırır. Bu sayede kandaki değerler artar ve cinsel istekte yükselme meydana gelir.

foods

Saygı ve sevgiler,

Team Shredded Brothers

 

PAYLAŞ
taksitli alışveriş görsel
ödeme seçenekleri görsel